O projekte

Umenie srdcom projektProjekt Umenie srdcom vznikol v snahe podporiť ľudí zaoberajúcich sa výrobou produktov s vysokým podielom ručnej práce, kde každý kus je jedinečným originálom, do ktorého je vtlačená pečať osobitosti umelca alebo majstra. Umelcov i jednotlivé výrobky si vyberáme na základe výsledkov ich práce, v ktorých sa odzrkadľuje ich cítenie, ako aj doteraz získané zručnosti. Pokiaľ je to v našich silách, radi navštívime umelcov u nich doma, prípadne v ateliéri, aby sme ich spoznali aj osobne. Každého z nich si vážime ako jedinečnú osobnosť, disponujúcu špecifickým druhom daru.
Častokrát sme prekvapení, koľko dôvtipu a zručnosti je treba vynaložiť, kým uzrú svetlo sveta jednotlivé dielka. Za tým, čo sa na prvý pohľad javí ako bezvýznamné, skrývajú sa hodiny mravčej práce, ktorej predchádza náročné štúdium.

Aj preto je niečo úplne iné, keď držíte v ruke vecičku, ktorá sa dotkne vašej duše. Jej krása je výsledkom nielen majstrovej precíznosti či šikovnosti, ale hlavne toho, ako vie so svojím darom zaobchádzať. Ak je motívom jeho práce zanechať v nej časť seba, svojho srdca a ušľachtilosti, načerpá navyše ďalšiu tvorivú silu a inšpiráciu z rovnorodých úrovní a toto vylepšovanie nebude mať konca-kraja. Svojou túžbou šíriť pravú krásu si vytvára stále nový a nový priestor na prijímanie hodnotných nápadov.

Vyskúšajte sami, aký je to rozdiel mať v ruke čo i najmenší z takýchto predmetov. Ten pocit sa nedá opísať slovami...

Nech týchto pár riadkov znie ako naše vyznanie. Vyznanie ľudí, ktorí okúsili čaro výrobkov s dušou.

 

Férový obchod

Ferovy obchod
Kúpou výrobkov od nás podporujete tradičných výrobcov a naše úsilie o hľadanie ďalších výrobkov, ktorých tvorba vychádza so srdca. Naša cenotovorba je založená na férových podmienkach voči výrobcom a na otvorených vzťahoch. Naším cieľom je podpora výrobcov a šírenie radosti z jednotlivých produktov.