Šúpolienky príbeh

Rodinka

Chystáme sa na svadbu

Supolienky mladucha pribeh 

 

Mladucha v bielom závoji s kyticou ruží pred oltárom stojí.

 

Ženích za ňou prichádza, svoje srdce jej dáva.

 

 

 

 

Čítať ďalej...

Fujara - naša kráľovná

fujaraF U J A R A

 

Fujara - kráľovský hudobný nástroj, zapísaný v zozname UNESCO

Prijmite týchto pár riadkov ako vyznanie kráľovnej slovenských hudobných nástrojov - fujare.

 

 

 

Čítať ďalej...

Darček zo Slovenska

Typický darček zo Slovenska

Umenie srdcom blog

Rozmýšľate nad výberom typicky slovenského darčeka pre Vašich blízkych alebo návštevu zo zahraničia? Radi Vám poradíme pri Vašom výbere. Sami sme si tým výberom prešli pri rôznych príležitostiach, či už pre rodinu a známych, pre priateľov zo zahraničia, alebo pre hosťovskú zahraničnú rodinu.

Čítať ďalej...

Majster Pavol z Levoče

Majster Pavol z LevočeMajster Pavol z Levoče

Hospodársky rozmach na prelome 15. a 16. storočia vytvoril priaznivé podmienky pre vývoj umenia na Slovensku. Bolo to obdobie neskorej gotiky, keď Slovensko dosiahlo vrchol svojej vtedajšej tvorby. Jedným z vedúcich miest v oblasti Spiša bola práve Levoča.

Približne okolo roku 1500 sa v Levoči objavuje Majster Pavol, umelec v podstate zrelý a ustálený. Nie je presne známe kde sa narodil, ani odkiaľ prišiel, predpokladá sa len, že pracoval v jednej z juhonemeckých rezbárskych dielní, čo dosvedčuje vplyv tamojších umelcov na jeho tvorbu. Jeho priezvisko nie je známe. Písomných správ o Majstrovi Pavlovi z Levoče nie je veľa. Usadil sa v Levoči, kde mal rezbársku a pravdepodobne aj maliarsku dielňu. O jeho živote nie je k dispozícii veľa správ, keďže mestský archív približne 10 rokov po majstrovej smrti vyhorel.

Čítať ďalej...

O projekte Umenie srdcom

Umenie srdcom projektProjekt "Umenie srdcom" vznikol v roku 2012 v snahe podporiť ľudí zaoberajúcich sa výrobou produktov s vysokým podielom ručnej práce, kde každý kus je jedinečný originál, do ktorého je vtlačená pečať osobitosti umelca alebo majstra.

Jednotlivých umelcov a remeselníkov si vyberáme na základe nášho vnútorného súznenia, ktoré rozvibruje naše srdce a vykúzli radosť z krásy a remeselného spracovania. Túto radosť sa snažíme odovzdať ďalej prostredníctvom krásnych výrobkov a stránok, na ktorých tieto výrobky prezentujeme.

Čítať ďalej...

Férový obchod

Ferovy obchod
Kúpou výrobkov od nás podporujete tradičných výrobcov a naše úsilie o hľadanie ďalších výrobkov, ktorých tvorba vychádza so srdca. Naša cenotovorba je založená na férových podmienkach voči výrobcom a na otvorených vzťahoch. Naším cieľom je podpora výrobcov a šírenie radosti z jednotlivých produktov.